KIERUNKI KSZTAŁCENIA
 

Nowe kompetencje i dodatkowe kwalifikacje
czekają na uczniów u „Witosa”

Wysoka jakość kształcenia zawodowego, zdobywanie nowych uprawnień oraz kwalifikacji to główne cele, jakie stawiamy sobie w Technikum Zawodowym im. W. Witosa w Janowie Lubelskim.

Realizujemy powyższe cele poprzez systematyczną i rzetelną naukę w szkole oraz przez podejmowanie dodatkowych działań w formie zajęć dodatkowych i kursów organizowanych w ramach projektów unijnych.

To właśnie za sprawą projektu „Krok w zawodową przyszłość” w czasie wakacji organizujemy kursy oraz szkolenia, które będą okazją dla naszej młodzieży na zdobycie nowych kompetencji i przyczynią się do wzbogacenia zdobytego w szkole doświadczenia zawodowego.

Cykl szkoleń rozpoczynamy od kursu sporządzania potraw kuchni śródziemnomorskiej oraz kursu barmańskiego i kursu dekoracje cukiernicze

kadra projektu:
Kinga Jargiło, Izabela Mak, Renata Myszak

Galeria zdjęć

   

Wakacyjne staże czas zacząć

Od 2 lipca 2018 roku uczniowie Zespołu Szkół w Janowie Lubelskim rozpoczęli staże zawodowe, które są organizowane zarówno na terenie naszego powiatu jak i poza nim. W te wakacje z tej formy wsparcia skorzysta kolejnych 60 uczniów technikum zawodowego.

Warto podkreślić, że uczniowie każdego typu technikum będą zdobywali doświadczenie zawodowe i umiejętności praktyczne w warunkach rzeczywistej pracy.

Każdy uczeń otrzyma wynagrodzenie w wysokości 1 600,00 zł oraz zwrot kosztów dojazdu. Uczniowie odbywający staż w Lublinie dodatkowo mają zapewniony nocleg i wyżywienie oraz bilet miesięczny umożliwiający swobodne poruszanie się po mieście.

Powyższe działania są realizowane w ramach projektu „Krok w zawodową przyszłość”.

kadra projektu:
Kinga Jargiło, Renata Myszak, Izabela Mak

   

Wszystko ma swój czas...
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/18 „U WITOSA”

To będą bardzo długie wakacje!!!

Uczniowie z utęsknieniem czekali na tę chwilę, by spotkać się na ostatnim apelu w tym roku szkolnym.

Uroczyste spotkanie rozpoczęła Dyrektor Szkoły T. Biernat, witając gości: ks. dziekana dr Jacka Staszaka, Wicestarostę Antoniego Kulpę, przewodniczącą Rady Rodziców panią Monikę Gałus a także rodziców uczniów. Słowa powitania skierowane zostały do grona pedagogicznego, uczniów oraz pracowników szkoły.

Zakończenie roku szkolnego to okazja do podsumowania całorocznej pracy. Dla wielu uczniów nagrodą za ich trud było otrzymanie świadectwa z wyróżniemiem. Świadectwa te a także nagrody rzeczowe najlepszym uczniom wręczyła Pani Dyrektor. Rodzice tych uczniów odebrali z rąk Pani Dyrektor listy gratulacyjne. Wyróżńieni zostali także uczniowie, którzy brali udział w różńych konkursach przedmiotowych, wzięli udiał w "Eutrapeliach", angażowali się w życie szkoły. Gratulacje wyróżnionym uczniom i słowa podziękowania nauczycielom wyrazili również zaproszeni goście.

Uczniowska podróż wciąż trwa, właśnie dobiega kresu jej kolejny etap. Początek nie był łatwy – obce twarze, nowe obowiązki. Na szczęście serdeczny uśmiech wychowawcy, dobra ocena, życzliwa pomoc kolegi, miła atmosfera w szkole i pojawiła się wiara w siebie i przekonanie, że każdy kroczy właściwą drogą. I tylko cel wydawał się tak odległy... Wędrówka trwa nadal. Nasza szkoła zapewni wszystkim uczniom niezbędny bagaż wiedzy, odpowiednie wychowanie w klimacie patriotyzmu i poszanowania drugiego człowieka. To wartości ponadczasowe. Do tych niezbędnych należy dodać kompetencje w każdej dziedzinie, szerokie perspektywy na rynku pracy oraz niezastąpiony klimat.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego była też okazją do pożegnania nauczycieli odczodzących na emeryturę. Paniom Ewie Butryn, Krystynie Lewińskiej oraz Jadwidze Pietras słowa podziękowania za wkład pracy w wypełnianiu misji kształtowania umysłów młodych ludzi złożyła Pani Dyrektor. Podkreśliła, że ogromne osiągnięcia Pań jako nauczycieli i wychowawców stawiają Je w rzędzie pedagogów zasługujących na wyjątkowe uznanie i szacunek. Dziękując za wyrozumałość, cierpliwość, dobre słowo życzyła Paniom zdrowia i samych pomyślnych chwil oraz pięknych wspomnień. Słowa podziękowania wyraziłi także uczniowie.

Uroczysty apel uświetniła część artystyczna przygotowana przez uczniów pod kierunkiem p. K. Lewińskiej oraz p. I. Mak.

Cóż dodać, cieszmy się chwilą i jak napisał poeta, Jonasz Kofta:

"Bluszczem ku oknom
Kwiatem w samotność
Poszumem traw
Drzewem, co stoi -
Uspokojenie
Wśród tylu spraw

Pamiętajcie o ogrodach -
Przecież stamtąd przyszliście"

Galeria zdjęć

   

Kurs „Kadry i płace” bez tajemnic,
czyli czego uczymy w Zespole Szkół w Janowie Lubelskim

W związku z realizacją projektu „Krok w zawodową przyszłość” w naszej szkole od czerwca 2018 r. prowadzimy kurs „Kadry i płace”. Jest to propozycja skierowana do uczniów technikum zawodowego w Zespole Szkół w Janowie Lubelskim.

Obecną grupę stanowią absolwenci technikum logistycznego. Uczniowie podczas zajęć poznają tajniki pracy w dziale kadr i płac oraz nabywają wiadomości z zakresu prawa pracy. Dużą część zajęć stanowią ćwiczenia praktyczne, dzięki czemu młodzież nabywa przydatne umiejętności związane z rozliczaniem czasu pracy, wypełnianiem PIT-ów, prowadzeniem dokumentacji i pracą na specjalistycznym oprogramowaniu.

Mamy nadzieję, że zdobyte w naszej szkole umiejętności i kwalifikacje umożliwią absolwentom Zespołu Szkół w Janowie Lubelskim pewne wejście na rynek pracy. Wszystkim uczestnikom projektu życzymy powodzenia w dalszej drodze edukacyjno-zawodowej.

Zarząd projektu:
Kinga Jargiło, Izabela Mak, Renata Myszak

   

„Moja wiedza, mą drogą do sukcesu” Projekt współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020

Wyjazdy edukacyjne uczniów Zespołu Szkół w CNK w ramach projektu
„Moja wiedza, mą drogą do sukcesu”

W dniu 5 czerwca uczniowie naszej szkoły odwiedzili Centrum Nauki Kopernika w Warszawie. Wyjazdy edukacyjne do CNK i udział w zajęciach laboratoryjnych: chemicznych, biologicznych, robotycznych i fizycznych - to jedno z założeń projektu „Moja wiedza, mą drogą do sukcesu”. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję poeksperymentować i poobserwować różne zjawiska przyrodnicze, jak również poszerzyć swoją wiedzę na temat naszej planety oraz kosmosu poprzez wizytę w Planetarium. O tym, jak wiele można dowiedzieć się i odkryć uczestnicząc w tego typu przedsięwzięciach świadczą wypowiedzi naszych uczniów:

Dominika – absolwentka klasy IV technikum logistycznego relacjonuje : „Pod ciśnieniem” to nazwa zajęć, w których mieliśmy możliwość uczestniczyć podczas wizyty w laboratorium robotycznym. Prowadzący przekazał nam wiedzę na temat właściwości powietrza pod ciśnieniem niezbędną do wykonywania dalszych doświadczeń. Nauczyliśmy się jak montować i sterować układami pneumatycznymi i elektropneumatycznymi. Projektowaliśmy także swoje własne układy zasilane sprężonym powietrzem, które później porównywaliśmy między sobą.

Nina Ciupak – z klasy IV technikum logistycznego opowiada: „w laboratorium fizycznym uczestniczyliśmy w zajęciach pt.: ,, Obudzić Krakena''. Podczas tych zajęć dowiedzieliśmy się jakie prawa fizyki pomagają nam trafiać do celu i jaka wiedza matematyczna przydaje się artylerzystom. Wykonywaliśmy doświadczenie polegające na badaniu zasięgu rzutu ukośnego. Naszym zadaniem było ustalenie najlepszej prędkości oraz kąta nachylenia by trafić do celu armatką artyleryjską. Tym celem był morski stwór Kraken, którego dzięki dokładnym obliczeniom udało nam się pokonać”.

Agata Chmielarska – uczennica klasy III technikum hotelarskiego wspomina: „na wycieczce dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy. W laboratorium chemicznym badaliśmy wiele związków i dochodziliśmy śmierci pewnego człowieka. W laboratorium biologicznym poznaliśmy budowę zwierząt, musieliśmy dopasować narządy do ich nazw. Poza tym była to dla nas świetna przygoda, mogąc zobaczyć w Centrum Kopernika tak wiele ciekawych i wspaniałych wynalazków”.

Dodajmy, iż następny wyjazd edukacyjny do Centrum Nauki Kopernika już 13 czerwca. Dzięki naszemu projektowi w przyszłym roku szkolnym następni uczniowie będą mogli „odkrywać kolejne naukowe tajemnice” oczywiście całkowicie bezpłatnie, co cieszy zarówno uczniów, rodziców jak i nas – kadrę projektu. Tym bardziej utwierdza nas to w przekonaniu, iż to co robimy ma naprawdę sens, gdyż motywuje uczniów do nauki a przecież „nauka to pokarm dla rozumu”.

koordynator projektu, nauczyciel ZS Aneta Wąsek

   

Eutrapelia 2018 - Mistrz i uczeń

06 czerwca br. w Janowskim Ośrodku Kultury odbył się spektakl pt. "Mistrz i uczeń" przygotowany przez młodzież naszej szkoły. Program słowno-muzyczny zaprezentowano w ramach XXI edycji Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej "Eutrapelia 2018" organizowanego rokrocznie w diecezji sandomierskiej. W spektaklu poruszono tematykę relacji międzypokoleniowych, szacunku do drugiego człowieka - zwłaszcza starszego i schorowanego - oraz potrzebę wolontariatu i chrześcijańskiej pomocy. Na przykładzie głównego bohatera ukazano przemianę duchową młodego człowieka, który z czasem zauważa rolę starszych ludzi. Stają się dla niego skarbnicą życiowego doświadczenia. Starzec, którego młody człowiek spotyka, staje się dla niego swoistym mentorem. Nastrój przedstawienia wzmocniły wyśpiewane z oddaniem i pasją teksty Anny German ("Człowieczy los...") i Bułata Okudżawy ("Modlitwa") oraz wykonany na deskach JOK-u energiczny układ choreograficzny tańca współczesnego.

W tegorocznej edycji festiwalu "Eutrapelia" gośćmi uczniów Zespołu Szkół im. W. Witosa byli: ks. dr Jacek Staszak - dziekan janowski, proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Janowie Lubelskim; ks. dr Jacek Beksiński - proboszcz par. św. Jadwigi w Janowie Lubelskim; dr Ewa Sęk - dyrektor Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej "Eutrapelia"; Barbara Chodorek - członek kapituły Festiwalu; Krzysztof A. Kołtyś - burmistrz Janowa Lubelskiego; Wiesława Dyjach - dyrektor LO im. Bohaterów Porytowego Wzgórza oraz Teresa Biernat - dyrektor Szkoły-Gospodarza tegorocznych "Eutrapelii".

Wspaniała gra aktorska, sceniczny dryg śpiewających uczniów oraz przygotowana dekoracja zrobiły na zgromadzonych widzach wielkie wrażenie, o czym świadczą życzliwe słowa dyrektor Festiwalu "Eutrapelia" wieńczące tegoroczny spektakl. Wszystkim zaangażowanym uczniom i nauczycielom składamy serdeczne podziękowania za przygotowany program.

Ewa Butryn
Ks. Paweł Surowiec

Galeria zdjęć

   

300 ZŁ DLA UCZNIA!

OD KIEDY ?
Od 1 lipca będzie można składać wnioski o wyprawkę szkolną 300 plus w formie elektronicznej za pomocą systemu teleinformatycznego, a od 1 sierpnia w formie tradycyjnej (papierowej).
Wnioski przyjmowane będą do dnia 30 listopada danego roku!

GDZIE?
Wnioski wydawane i przyjmowane będą w Urzędzie Miejskim w Janowie Lubelskim, ul. Jana Zamoyskiego 59, w godzinach pracy Urzędu:
Poniedziałek, środa, czwartek: 7:30 - 15:30
Wtorek: 7:30 - 16:00
Piątek: 7:30- 15:00
w pokoju nr 4 (parter)

DLA KOGO?
Świadczenie dobry start przysługuje :

Wyprawka nie trafi natomiast do dzieci w "zerówkach". Jak podkreślają w MEN, program "Dobry start" jest programem szkolnym, skierowanym do uczniów, natomiast "zerówka" to jeszcze wychowanie przedszkolne. Oznacza to, że sześciolatek, który od września będzie uczęszczał do pierwszej klasy SP otrzyma 300 zł, natomiast dziecko w wieku 6 lat, które pozostanie w "zerówce" już nie.

KOMU?
Pieniądze w ramach wyprawki 300 plus mają być przyznawane bez żadnych warunków, dla wszystkich rodziców. Wyprawka 300 plus, czyli kwota 300 złotych to stawka roczna, która ma przysługiwać każdemu uczniowi szkoły podstawowej i ponadpodstawowej.
WNIOSKI SKŁADANE SĄ PRZEZ OSOBĘ UPRAWNUIONĄ W MIEJSCU ZAMIESZKANIA!

KIEDY WYPŁATA ŚWIADCZENIA?
Osoby które złożą wnioski z prawidłowo wypełnionymi dokumentami w miesiącu lipcu i sierpniu wypłata świadczenia nastąpi nie później niż do dnia 30 września danego roku.
Informacji o świadczeniu udzielają:
Justyna Kamińska
Anna Flis
Telefony kontaktowe:
15 87 24 330 (wew. 31)
15 87 24 331
603 113 681

   

Programy unijne możliwością wszechstronnego rozwoju

W naszej szkole kończy się właśnie realizowany w ramach POWER -Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój - projekt pt. „Chcemy jeszcze lepiej uczyć” (nr projektu: 2016-PL01-KA101-025444). Projekty realizowane w ramach akcji KA1 „Mobilność kadry edukacji szkolnej” w obszarze edukacji szkolnej mają na celu poprawę jakości pracy placówki oświatowej osiąganą przez udział jej pracowników w mobilnościach zagranicznych, takich jak kursy i szkolenia, w trakcie których podnoszą oni własne kompetencje zawodowe.

Pracownicy szkoły mają możliwość poznawania nowoczesnych i innowacyjnych metod nauczania, co pozwala na osiągnięcie głównego celu projektu jakim jest poprawa jakości pracy placówki w określonych przez nią obszarach wymagających zmian oraz pogłębienie współpracy międzynarodowej.

W ramach projektu nauczyciel języka angielskiego brał udział w kursie językowym „CLIL-Methodology & ICT Tools for Teachers working with CLIL” organizowanym przez Executive Training Institute na Malcie w dniach od 12.06.2017 to 23.06.2017. Wiedza i doświadczenie zdobyte w czasie kursu oraz przywiezione materiały były wykorzystywane w pracy z uczniami na lekcjach oraz okazały się pomocne w przygotowywaniu ich do wyjazdów zagranicznych, którymi może pochwalić się nasza szkoła (kolejni uczniowie wyjadą na staż do Francji i Czech). Dzięki umiejętnościom i materiałom zdobytym podczas kursu uczniowie na lekcjach w naszej szkole poznają m.in. język skutecznej prezentacji, negocjacji, korespondencji, rozmowy telefonicznej, wiedzą jak napisać CV i list motywacyjny, jak zachować się podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Oczywiście rozwijają przede wszystkim umiejętności języka angielskiego zawodowego ze względu na popularność tego języka. Wiedza i doświadczenie zdobyte podczas zagranicznej mobilności przekładają się na wszechstronny rozwój językowy ucznia, pozwalając mu „zaistnieć” na rynku pracy. Staramy się, aby nasi uczniowie byli odpowiednio językowo przygotowani i radzili sobie na konkurencyjnym rynku pracy.

Każdy projekt realizowany w ramach programu Erasmus+ niesie za sobą szereg sukcesów i ogrom ciężkiej pracy. Upowszechnianie rezultatów projektów jest sposobem na przedstawienie tej pracy i pochwalenie się osiągniętymi wynikami. Dzielenie się rezultatami umożliwia także dotarcie z informacją o swojej działalności oraz o programie Erasmus+ do szerszej grupy odbiorców, dodatkowo upowszechnia wiedzę, rozszerza wpływ organizacji, rozwija nowe partnerstwa i podnosi prestiż szkoły.

Nasza szkoła realizuje obecnie czwarty już projekt w ramach programu Erasmus+ pt. „Rozwijamy się nieustannie”( nr projektu: 2017-1-PL01-KA101-037649), który trwa do 31.08.2019r. Jest to projekt współfinansowany z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER 2014-2020). Dzięki możliwościom, jakie dają nam projekty, możemy rozwijać się nieustannie.

Słowa wdzięczności należą się Pani dyrektor mgr Teresie Biernat za wszelkie wsparcie i pomoc przy realizowanych projektach.

Aneta Wąsek, nauczyciel Zespołu Szkół w Janowie Lubelskim.

   

Wymiana międzynarodowa w Witosie

Nasza szkoła realizuje kolejny projekt unijny w ramach Działania 2: Partnerstwo Strategiczne Programu Erasmus+ pt. „Współpraca w zakresie kształcenia zawodowego na rzecz europejskiego rynku pracy” (CIVEEL). Jest to projekt opracowany we współpracy Regionu Grand Est (Francja), Kraju Morawsko – Śląskiego (Czechy) i Województwa Lubelskiego. W ramach projektu nasi uczniowie mają możliwość wyjazdu do Francji i Czech na staż, zaś uczniowie z Francji i Czech przyjadą realizować staż u nas. Nauczyciele również uczestniczą w wymianie, co staje się świetną okazją do wzajemnej współpracy, dzielenia się doświadczeniem i wiedzą. Celem mobilności nauczycieli i uczniów jest również rozwój praktyk z zakresu doradztwa zawodowego oraz wsparcia na rzecz uczniów. Należy zaznaczyć, iż Zespół Szkół jest jedną z czterech szkół województwa lubelskiego, której udało się otrzymać środki na ten cel. Organizując wymianę współpracujemy z trzema innymi szkołami naszego województwa - Zespołem Szkół nr 5 w Lublinie, Zespołem Szkół Technicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Puławach oraz Zespołem Szkół Transportowo-Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki w Lublinie. Nasza współpraca polega m.in. na ustaleniu programu dla goszczących u nas nauczycieli i uczniów z zagranicy, zorganizowaniu ich pobytu wraz z zapewnieniem im dostępu do obiektów hotelowych, gastronomicznych, obserwacji lekcji, przeprowadzeniu rozmów z nauczycielami oraz uczniami w celu wymiany doświadczeń, udoskonalenia metod nauczania, prezentacji naszego regionu oraz nawiązania długotrwałej wymiany międzynarodowej. W kwietniu mieliśmy okazję gościć trzech nauczycieli – dwóch z Francji oraz jednego z Czech. Nauczyciele mieli możliwość zaobserwowania lekcji w naszej szkole. Uczniowie zaprezentowali historię i ofertę edukacyjną Zespołu Szkół, system edukacyjny w Polsce, pokaz synchroniczny, brali udział w dyskusji z nauczycielami (oczywiście w języku angielskim), obsługiwali gości w czasie wspólnego obiadu, częstowali kawą popisując się swymi umiejętnościami. Nasi goście spędzili z nami trzy dni. Nocowali w hotelu „Janów”, gdzie mogli podziwiać nowocześnie urządzone wnętrza sal i pokoi, zaobserwować codzienną pracę obsługi (m.in. absolwentów naszej szkoły), porozmawiać z właścicielem Panem Stanisławem Mazurem na różne tematy dotyczące branży hotelarskiej i cieszyć się miłą atmosferą otoczenia. Zaproszeni nauczyciele odwiedzili również drugi obiekt – „Dwór Sanna” w Wierzchowiskach, gdzie oprowadzono ich po różnych pokojach, zaprezentowano miejscową winnicę wraz z tajnikami produkcji wina, przygotowano dla nich kolację ze specjalnym menu szefa kuchni. Niebywałą atrakcją turystyczną była krótka wyprawa w Lasy Janowskie, do ZOOM Natura, krótkie przypomnienie naszej historii – chwila ciszy przy pomniku Bohaterów Porytowego Wzgórza oraz ukazanie im miejsca mającego szczególne znaczenie dla nas - tutejszych mieszkańców: Sanktuarium Matki Bożej w Janowie Lubelskim wraz z eksponatami z przykościelnego muzeum. Odwiedzane miejsca zrobiły na naszych gościach olbrzymie wrażenie, zwłaszcza, iż z naszej „polskiej gościnności” słyniemy za granicą. Ważna jest atmosfera, z jaką przyjmujemy swoich gości, nasza szkoła starała się zrobić to perfekcyjnie. Słowa uznania należą się Pani dyrektor Teresie Biernat za pomoc w zorganizowaniu tej zagranicznej wizyty. Jesteśmy także wdzięczni ks. kan. dr Jackowi Staszakowi – proboszczowi parafii i kustoszowi Sanktuarium, Pani Barbarze Nazarewicz - za ciepłe przyjęcie i oprowadzenie po Sanktuarium i muzeum wraz z pogadanką na tematy historyczne nieodzownie związane z parafią, Panu Wicestaroście Powiatu Janowskiego Antoniemu Kulpie oraz Pani Alinie Boś redaktor „Panoramy Powiatu Janowskiego” – za zaprezentowanie naszego regionu oraz przekazanie naszym gościom materiałów rozsławiających nasz powiat, Pani Grażynie Kras – za możliwość komunikacji w języku francuskim.

Wizyta naszych zagranicznych gości zakończyła się oficjalnie konferencją w Urzędzie Marszałkowskim w Departamencie Współpracy Zagranicznej, na której wspólnie podsumowaliśmy kilkudniowe spotkanie i wzajemną wymianę doświadczeń.

Jesteśmy przekonani, iż projekt przyniesie wiele wymiernych korzyści naszym szkołom i przyczyni się do wzmocnienia pozycji absolwentów z naszego regionu na konkurencyjnym rynku pracy. Obecnie jesteśmy na etapie rekrutacji uczniów z branży hotelarskiej i gastronomicznej do wyjazdu na staż do Francji we wrześniu. Podstawą jest oczywiście biegła znajomość języka angielskiego tak, aby bariera językowa nie stanowiła problemu. Działania w ramach projektu będą cennym doświadczeniem dla wszystkich stron i okazją do poznania nowych możliwości, jakie daje współpraca z partnerem zagranicznym.

Aneta Wąsek

Galeria zdjęć

   

„Moja wiedza, mą drogą do sukcesu” Projekt współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020

„Moja wiedza, mą drogą do sukcesu”

Mija już prawie rok od rozpoczęcia projektu: „Moja wiedza, mą drogą do sukcesu” w Zespole Szkół w Janowie Lubelskim. Czas na krótkie podsumowanie naszej pracy. W ramach rozwoju kompetencji kluczowych dokonana została rekrutacja 144 uczniów technikum do projektu. W sumie od października odbyło się 1388 godzin dodatkowych zajęć dla uczniów z przedmiotów: matematyka, biologia, chemia, geografia, informatyka, j. angielski, j. rosyjski, j. niemiecki. Są to zajęcia rozwijające, dydaktyczno-wyrównawcze i koła zainteresowań. Dokonano rekrutacji 43 nauczycieli do projektu. Odbyło się siedem kursów doskonalących dla nauczycieli. Zatrudniono nauczycieli do prowadzenia zajęć dla uczniów (w sumie 21 nauczycieli prowadzi zajęcia rozwijające, dydaktyczno-wyrównawcze i koła zainteresowań). Doradca zawodowy prowadzi zajęcia grupowe i indywidualne. W sumie doradztwem edukacyjno-zawodowym objęto 140 uczniów a indywidualnym 120 uczniów. Przeprowadzono 110 godzin zajęć z doradztwa indywidualnego oraz 60 godzin zajęć doradztwa grupowego. Zakupiono podręczniki i pomoce dydaktyczne na łączną sumę 21.249 zł. Organizujemy także wyjazdy edukacyjne do Centrum Nauki Kopernika w celu wizyty w Planetarium oraz przeprowadzenia zajęć laboratoryjnych: fizycznych, robotycznych, chemicznych i biologicznych. Ze środków projektu wyposażono pracownię komputerową ICT na sumę 118.355,00 zł. oraz pracownię przyrodniczą na sumę 51.506,00 zł. Całkowita wartość projektu to 553.512,50 zł.

Tuż po wakacjach planujemy dalszą realizację zajęć pozalekcyjnych w postaci kół zainteresowań, zajęć rozwijających, dydaktyczno-wyrównawczych dla 144 uczniów, kursy i szkolenia dla nauczycieli oraz dalsze prowadzenie zajęć w ramach doradztwa zawodowego – grupowego i indywidualnego.

Mamy nadzieję, że nasza praca przyniesie oczekiwane efekty w postaci wzrostu wiedzy i umiejętności uczniów.

tekst: Aneta Wąsek, zdjęcia: Magdalena Flis

Galeria zdjęć

   
 
 
  1 2 3 4 5 6
 
Copyright © Zespół Szkół w Janowie Lubelskim
Wykonanie i administracja: mgr inż. Michał Łukasz