KIERUNKI KSZTAŁCENIA
 

Z Urzędem Skarbowym za pan brat

14 grudnia 2016r. na lekcji podstaw przedsiębiorczości w kl. II Technikum Geodezyjnego gościliśmy przedstawicieli janowskiego Urzędu Skarbowego. Pani Joanna Żołynia i Pan Paweł Chmiel przedstawili uczniom tajniki zagadnień podatkowych dotyczących życia codziennego. Dodatkowo prowadzący zajęcia przedstawili założenia akcji Narodowej Loterii Paragonowej. Na koniec zajęć odbył się konkurs w którym najaktywniejsi uczniowie zostali nagrodzeni upominkami.

Spotkanie zaaranżowała mgr I Mak.

 

Uczennice Zespołu Szkół im. W. Witosa wśród najlepszych

Agata Adamek - uczennica klasy III liceum oraz Nina Ciupak - uczennica klasy III technikum logistycznego znalazły się w gronie najlepszych uczniów województwa lubelskiego wyróżnionych stypendium Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość wręczenia stypendium odbyła się w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim.

Uczennice odebrały dyplomy z rąk pani T. Misiuk, Lubelskiego Kuratora Oświaty. Pani Kurator składając wszystkim stypendystom gratulacje, życzyła im, by był to dla nich początek drogi do sukcesu. Słowa uznania i podziękowania skierowała również do rodziców stypendystów, nauczycieli i dyrektorów szkół.

Otrzymane stypendium to niewątpliwie wielkie wyróżnienie dla obydwu naszych uczennic, które w ubiegłym roku szkolnym osiągnęły najwyższe wyniki w nauce. Agata ukończyła klasę drugą ze średnią ocen 5,2, a Nina ze średnią 5,1. Stypendium jest więc wyrazem uznania i docenienia ich wysiłku wkładanego w zdobywanie wiedzy, rozwijanie zdolności, a dla szkoły to powód do dumy.

Agacie i Ninie (która stypendystką Prezesa Rady Ministrów została już po raz drugi) serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz wytrwałości w dążeniu do realizacji planów i marzeń. Mamy nadzieję, że sukces Agaty i Niny będzie dla wszystkich uczniów motywacją do osiągania jak najlepszych wyników nauce.

 

Logistycy Zespołu Szkół w magazynie RK Niedziałek w Lublinie

Uczniowie drugiej klasy logistycznej, przygotowującej się do egzaminu zawodowego z kwalifikacji A.30, udali się 5 grudnia na wycieczkę do Lublina, w ramach której odwiedzili główny magazyn części samochodowych – RK Niedziałek. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy, które były oprowadzane po budynku przez kierownika magazynu oraz kierownika zmiany. Przyszli logistycy mieli możliwość zobaczenia z bliska jak wygląda praca na magazynie oraz obserwowanie odbywających się w nim procesów przyjęcia, kompletowania, składowania oraz wydawania towarów. Kierownicy bardzo rzetelnie wywiązywali się z ról przewodników, chętnie odpowiadając na pytania oraz w bardzo przystępny i praktyczny sposób przedstawili „dzień z pracy magazyniera”. Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się jak tworzone są zamówienia oraz jak wygląda praca na kolektorach danych w praktyce. Magazyn składa się bowiem z wielu sektorów podzielonych według grup asortymentowych towarów. Odpowiednie oznakowanie kodami kreskowymi pozwala na swobodne poruszanie się pracowników po obiekcie magazynowym. Nasi adepci logistyki z Zespołu Szkół mogli zobaczyć to, co do tej pory widzieli tylko w książkach, czyli wiele rodzajów urządzeń magazynowych, w tym regały do składowania palet z ładunkami czy środków transportu wewnętrznego takich jak wózki widłowe czy unoszące.

„Logistycznym” zwieńczeniem tej ciekawej lekcji wiązania teorii z praktyką chociażby z okazji nadchodzących Mikołajek był wstęp na lodowisko „ICEMANIA” Po uprzedniej dawce potrzebnych informacji przyszedł czas na relaks. Wszyscy w doskonałych humorach mogli popróbować swoich umiejętności podczas jazdy na łyżwach. Okazało się, że nie tylko uczniowie, ale i opiekunowie wykazali się profesjonalizmem i sprytem. Jak widać, wszyscy byli zadowoleni- i ci, którzy chcieli poszerzać swoje wiadomości z zakresu logistyki i ci, którym zależało na dobrej zabawie...

 

Wokalny talent naszej uczennicy

Sukcesy naszych uczniów zawsze napawają nas dumą i satysfakcją. Zdolności artystyczne, zwłaszcza wokalne, stanowią wartość, którą należy pielęgnować i prezentować „szerszej publiczności”.

Uczennica klasy pierwszej Technikum Logistycznego w Zespole Szkół – Julia Kierepka w listopadzie br. brała udział w organizowanym w Lublinie VII Ogólnopolskim Jesiennym Konkursie Poezji Śpiewanej „Na strunach poezji”. Julia zajęła zaszczytne III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Ogromne gratulacje!!! Życzymy dalszych osiągnięć na drodze artystycznej.

 

 

 

27 uczniów z naszej szkoły kształcących się w zawodzie technik logistyk odbyło w terminie 06 – 28.10.2016 roku staż zawodowy w Grecji w ramach projektu pt. „Logistycy – szansa na rozwój i modernizację rynku pracy” nr 2016-1-PL01-KA102-025633, który był realizowany z funduszy Unii Europejskiej programu Erasmus +, Sektora Kształcenie i szkolenia zawodowe. Organizatorem projektu było Stowarzyszenie dla dzieci „Puer In Futuro”.

Nasi uczniowie poszerzyli swoją wiedzę i umiejętności w zakresie logistyki. Dzięki praktykom w zagranicznych przedsiębiorstwach poznali dokładnie strukturę firmy i jej sieć logistyczną, poznali wyposażenia zakładu i magazyny. Dzięki zajęciom komputerowym tworzyli bazy danych oraz wirtualne magazyny, szerzej poznali program Ms Excel oraz Access. Nauczyli się obsługi skanera kodów kreskowych wraz z przyporządkowaniem cen.

Prócz codziennych praktyk był również czas na odpoczynek, zawody sportowe, animacje, a przede wszystkim poznanie wspaniałych zakątków turystycznych Grecji. Młodzież zwiedziła m.in. Meteory, czyli przepiękne prawosławne klasztory na wzniesieniach skalnych w miejscowości Kalambaka; wyruszyli z zatoki Amaliapolis na całodniowy rej statkiem wraz ze zwiedzaniem wyspy Skiathos. Kolejną atrakcją było poznanie różnych zakątków zlokalizowanych wzdłuż masywu Olimpu m.in. miasteczko Litochoro, skąd spacerkiem udali się wzdłuż Wąwozu Enipeas.

Galeria zdjęć

 

Lekcja carvingu i baristy w wykonaniu uczniów Technikum Żywienia i Hotelarstwa w Zespole Placówek Oświatowych w Stojeszynie I

Uczniowie Zespołu Szkół z okazji Andrzejek udali się na zaproszenie Dyrekcji ZESPOŁU PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W STOJESZYNIE I do tamtejszej szkoły, by zaprezentować swoje możliwości z zakresu wykonywania sztuki rzeźbienia w warzywach(carvingu) i artystycznego parzenia kawy( baristy).Uczniowie naszej szkoły te umiejętności nabywają w trakcie zajęć praktycznych pod kierunkiem m.in. mgr inż. M. Kozak. Jak się okazuje, sztuka ta wywołała zainteresowanie nie tylko wśród dzieci, młodzieży, lecz także rodziców i nauczycieli. Uczniowie szkoły w Stojeszynie mogli własnoręcznie spróbować jak powstają takie cudeńka. Wokół stołu z rekwizytami zebrało się mnóstwo zainteresowanych.

Dziękujemy serdecznie Dyrekcji szkoły w Stojeszynie, mgr M .Wisińskiej za możliwość prezentacji oraz młodzieży i opiekunom (M. Kozak i G. Ciupakowi) za przygotowanie atrakcyjnego pokazu.

Galeria zdjęć

 

„Trzeba spojrzenia miłości, by dostrzec obok siebie brata”
- wolontariusze Zespołu Szkół na jubileuszowej Gali Wolontariatu

5 grudnia 2016 roku wolontariusze z Zespołu Szkół wraz z opiekunami wzięli udział w Jubileuszowej X Gali Wolontariatu.
Galę Wolontariatu przygotował Ośrodek Pomocy Społecznej pod kierownictwem Dyrektor, M. Kolasy i Koordynatora, N. Kiszki we współpracy ze szkolnymi kołami i klubami wolontariatu. Wolontariusze wykonują pracę na rzecz innych osób. W tych dobroczynnych działaniach odnajdują siebie, poznają siebie oraz otaczający nas świat. Często w wolontariacie odnajdują swoje zainteresowania.

Mottem tegorocznej Gali Wolontariatu były słowa Świętego Jana Pawła II „Trzeba spojrzenia miłości, by dostrzec obok siebie brata”

Uroczystość miała odświętny charakter, rozpoczęła się od tańca grupy baletowej z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim oraz powitania szacownych gości. Następnie na scenę wbiegły uśmiechnięte dzieci z grupy czterolatków „Zajączki” z Publicznego Samorządowego Przedszkola nr 3 w Janowie Lubelskim, które sprawiły, że na twarzach uczestników pojawiła się radość. O podejmowanych inicjatywach naszych wolontariuszy mogliśmy dowiedzieć się z przygotowanych prezentacji, my jednak przypomnimy niektóre z nich: Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę, Zbiórka nakrętek dla Hospicjum Małego Księcia i dla dzieci z Janowa Lubelskiego i okolic, Spotkania integracyjne w Ośrodku Rewalidacyjno- Wychowawczym, Akcja „Zadbajmy o zapomniane groby”- o groby żołnierzy i partyzantów poległych za wolność naszej ojczyzny, Przygotowanie akcji mikołajkowej i świątecznej jak również pomoc w opiece nad dziećmi w Wielofunkcyjnej Placówce Opieki nad Dzieckiem i Rodziną „Promyk”, Udział w akcji „Góra grosza”.

Więcej...

 

Szkolny etap olimpiady o ZUS-ie

29 listopada odbył się szkolny etap olimpiady ”Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. 37 uczniów zmagało się z zadaniami testowymi. To już III edycja konkursu wiedzy o ZUS-ie, która odbyła się w naszej szkole. W tym roku konkurs zmienił swoją formułę na olimpiadę. Konkurs przygotowała i przeprowadziła mgr I. Mak.

Czekamy na zwycięzców.

 

Po raz kolejny pomagamy ”DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ”

Wolontariusze z Zespołu Szkół w poprzednią niedzielę wzięli udział w ogólnopolskiej akcji mającej na celu zbieranie darów dla najuboższych- „POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ”, tym razem w nowej Biedronce. Dziękujemy serdecznie Panu Kierownikowi za możliwość zrealizowania tego przedsięwzięcia oraz wspaniałej młodzieży za poświęcenie swojego wolnego czasu (niedziela)na tak szlachetny cel.

Kolejnym etapem pomocy będą zbiórki żywności w naszej szkole. Cyklicznie wszystkie klasy organizują pomoc dla potrzebujących składając swe dary w szkolnej bibliotece. Odbywa się to w okresie przedświątecznym. Do przyłączenia się do akcji nie trzeba długo namawiać. Reakcja i entuzjazm jest natychmiastowy. Czekamy na efekty. O wynikach niebawem poinformujemy.

 

Święto Niepodległości Polski – uczczone strzelająco

W dniu 10 listopada na strzelnicy kulowej w Stalowej Woli odbyły się zawody strzeleckie dla młodzieży, które zorganizowano z okazji Święta Niepodległości Polski. W zawodach wzięło udział 32 młodych ludzi z terenu Powiatu Janowskiego, dla większości z nich było to pierwsze spotkanie z bronią palną. Był, więc to przyczynek do nauki i oczywiście doskonalenia zdobytych umiejętności oraz przekazania patriotycznych wartości związanych z tym świętem. Młodzież miała możliwość strzelania z SM-2, Glocka oraz Glauberyta. Klasyfikację prowadzono w poszczególnych rodzajach broni oraz w trójboju strzeleckim i tak w klasyfikacji strzelania z karabinu SM-2 w kategorii kobiet miejsce trzecie zdobyła Robak Patrycja 73 pkt., miejsce drugie Kulpa Karolina 76 pkt. a miejsce pierwsze Bielak Gabriela 82 pkt.. W klasyfikacji męskiej miejsce trzecie zdobył Gałus Kamil 73 pkt., miejsce drugie Jakubiec Jarosław 75 pkt. i miejsce pierwsze Janiec Arkadiusz 84 pkt.. W tym rodzaju broni pojawiło się parę ciekawych wyników w śród tych którzy strzelali po raz pierwszy, trzeba tu wyróżnić Magdalenę Gzik 67 pkt. i Piotra Zyśko 64 pkt. Strzelanie z Glocka było chyba najbardziej wyczekiwanym ze strzelań szczególnie przez tych którzy już mieli odczynienia z bronią i oczywiście przez chłopców. W kategorii żeńskiej miejsce trzecie zdobyła Kulpa Karolina 40 pkt., miejsce drugie Robak Patrycja 42 pkt. i miejsce pierwsze Bielak Gabriela 42 pkt.. W kategorii męskiej miejsce trzecie zdobył Głód Jakub 40 pkt., miejsce drugie Pudło Sebastian 41 pkt. i miejsce pierwsze Janiec Arkadiusz 47 pkt.

W ostatniej z kategorii, czyli strzelaniu z pistoletu maszynowego PM-84 Glauberyt w klasyfikacji żeńskiej miejsce trzecie zajęła Kulpa Karolina 21 pkt., miejsce drugie Wereska Agnieszka 41 pkt. i miejsce pierwsze Robak Patrycja 43 pkt.. W klasyfikacji męskiej miejsce trzecie Zioło Kamil 43 pkt., miejsce drugie Głód Jakub 44 pkt. i miejsce pierwsze Janiec Arkadiusz 50 pkt.

Więcej...
Galeria zdjęć

 
 
 
  1 2 3 4 5 6
 
Copyright © Zespół Szkół w Janowie Lubelskim
Wykonanie i administracja: mgr inż. Michał Łukasz