KIERUNKI KSZTAŁCENIA

Samorząd Uczniowski

 

Wkręć się w pomaganie

W naszej szkole od lat zbieramy plastikowe zakrętki. Dzięki tej zbiórce ratujemy życie małym dzieciom, które chorują na nowotwór oraz inne nieuleczalne choroby.

Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, które pomaga potrzebującym od 1997 roku czeka na nasze wsparcie. Dzieci chcą tak samo jak my rozwijać się, uczyć, bawić oraz poznawać świat. Pokażmy im jakie mamy wielkie serca i, że chcemy im pomóc. Samorząd uczniowski zachęca do wzięcia udziału w tej akcji. Dla nas zbieranie zakrętek nie jest ciężką pracą i nic nas nie kosztuje. Dzięki nam mali pacjenci Hospicjum będą szczęśliwi. Razem sprawmy, aby na ich twarzy pojawił się uśmiech.

Pojemniki na zakrętki znajdują się na głównych korytarzach szkoły (w budynku A na górnym korytarzu, w budynku B na dolnym)

Kinga Czajka kl. 1TL1

 

Zakochaj się na Walentynki

Co roku 14 lutego listonosze na całym świecie doręczają miłosne kartki milionom ludzi, a ta magiczna data to oczywiście Walentynki. To świetna okazja do dyskretnego wyznania komuś miłości czy też okazania sympatii. Tradycję dnia Świętego Walentego przekazywano z pokolenia na pokolenie. Jego nieodłączną częścią jest wysyłanie anonimowych wyznań lub też wręczenie czerwonej róży osobie, którą się kocha. O tym, że dzień Świętego Walentego znany i obchodzony był już dawno, przekonać się można z dzieł Szekspira, którego dramat ,,Romeo i Julia’’ jest uznawany za największe dzieło literackie, gdzie głównym wątkiem jest miłość dwojga ludzi. ,, Jak cudowna jest miłość, skoro cień miłości tyle bogactwa niesie i tyle radości’’. Jeśli tobie również zależy na wyznaniu w ten wyjątkowy dzień miłości swojej sympatii zachęcamy do skorzystania z naszej szkolnej skrzynki walentynkowej, z której 14 lutego zaufani posłańcy dostarczą kartki adresatom. Skrzynka Walentynka znajduje się na górnym korytarzu.

Samorząd Uczniowski

 

Opiekunowie SU:
dr Elżbieta Moskal
mgr Ewa Biernat

Copyright © Zespół Szkół w Janowie Lubelskim
Wykonanie i administracja: mgr inż. Michał Łukasz