KIERUNKI KSZTAŁCENIA
 

Kurs Pierwszej Pomocy

Przeprowadzany w ramach Edycji III projektu „Będziemy Bezpieczniejsi i Pewniejsi Siebie”
Obędzie się w dniu 7 listopada 2015 r. na terenie Szkoły.

  Grupa pierwsza od godziny 900
  1. Kiszka Aneta
  2. Lenart Rafał
  3. Czjka Karolina
  4. Serwatka Monika
  5. Rak Aleksandra
  6. Kwiecień Kamil
  7. Wielgus Szymon
  8. Gumienik Mateusz
  9. Jargiło Rafał
  10. Dworak Julia
  11. Wolanin Przemysław
  12. Wołoszynek Anna
  13. Wereska Agnieszka
Grupa druga od godziny 1300
  1. Jarosław Jarosz
  2. Krawczyk Piotr
  3. Pudło Sebastian
  4. Jakubiec Jarosław
  5. Pawłowski Daniel Jacek
  6. Głód Jakub
  7. Kulpa Karolina
  8. Ciupak Michał
  9. Groszek Małgorzata
  10. Bielak Gabriela
  11. Zielińska Kamila
  12. Daniel Bartłomiej
 

 

NAJLEPSI - NAGRODZENI !!!

26 października pojechaliśmy na wycieczkę nagrodową za najlepszą frekwencję, aktywny udział w życiu szkoły i klasy do Kazimierza Dolnego.

Kazimierz to miasto, w którym warto spędzić urlop, to perła Lubelszczyzny. Niektóre miejsca należy odwiedzić, żeby poczuć ich siłę i atmosferę, a to małe miasteczko znajduję się w ich gronie. Wydaje się, że zamieszkany przez 3,5 tys. Mieszkańców Kazimierz nie może mieć wiele do zaoferowania, ale ma!!

Po dotarciu na miejsce spacer zaczęliśmy od Rynku Kazimierza Dolnego z charakterystyczną studnią na środku. Mogliśmy tu obejrzeć Kamienice Przybyłów, braci Mikołaja i Krzysztofa, którzy przyozdobili fasady budowli wizerunkami swoich świętych patronów. Gdy nasyciliśmy wzrok pięknem kamienic skierowaliśmy się w stronę Góry Trzech Krzyży. Wspięliśmy się na wierzchołek, z którego widzieliśmy trzy wysokie, drewniane krzyże. Postawiono je na pamiątkę pochówku ludzi zmarłych w czasie epidemii cholery. Potem obejrzeliśmy ruiny zamku i weszliśmy na basztę, o której dzięki naszej pani Elżbiecie Moskal dowiedzieliśmy się wiele interesujących rzeczy.

mgr Ewa Biernat

Więcej...
Galeria zdjęć

 

Stypendyści Zespołu Szkół

21 października 2015 roku w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Stypendia zostały przyznane za osiągnięcia w roku szkolnym 2014/2015.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się tylko jednemu uczniowi danej szkoły, której ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości. Kandydat powinien otrzymać promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen. W tym roku stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymało 243 uczniów z całego województwa.

Wśród nagrodzonych znalazły się dwie uczennice Zespołu Szkół w Janowie Lubelskim, Aleksandra Rak z klasy III a Liceum Ogólnokształcącego oraz Nina Ciupak z klasy 2lgd (logistyk) Technikum Zawodowego. Dziewczęta odebrały dyplomy z rąk kuratora oświaty, pana Krzysztofa Babisza i wicewojewody, pana Mariana Starownika.

Więcej...

 

„Za mundurem nie tylko panny sznurem”
Mundurówka na Dniu Otwartym w Zamojskiej Jednostce Wojskowej

Uczniowie Zespołu Szkół z klas mundurowych, tj. z klasy Ia i IIb, po raz kolejny wzięli udział w Dniach Otwartych organizowanych przez Zamojską Jednostkę Wojskową. Do zwiedzania udostępniono specjalistyczne pojazdy i uzbrojenia będące na wyposażeniu 3 Batalionu Zmechanizowanego, Kompanii Radiotechnicznej oraz Żandarmerii Wojskowej m.in. bojowy wóz piechoty, wóz zabezpieczenia technicznego, specjalistyczny sprzęt, broń i indywidualne wyposażenie żołnierzy.

Wielką atrakcją była możliwość zajęcia miejsca za kierownicą bojowego wozu piechoty, wejść do przedziału desantowego, karetek wojskowych a także obejrzeć dokładnie przeciwlotniczy samobieżny zestaw artyleryjsko-desantowy, samobieżną haubicę, naziemną stację rozpoznawania systemów radiolokacyjnych czy wozu pogotowia technicznego itp.

Więcej...
Galeria zdjęć

 

Zawody Amatorów w Piłce Ręcznej

W dniu 25.10.2015 r.
o godzinie 1000 na Hali Sportowej SP 3 rozpocznie się turniej amatorów w piłce ręcznej.
W trakcie zawodów około godziny 1100 przewidziany jest Mecz Pokazowy Młodzików.

Zapraszamy:
Rodziny z dziećmi.
Miłośników piłki ręcznej.
Wszystkich zainteresowanych rekreacją i sportem.

 

„Zacną rzeczą jest nauczać” - Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej popularnie zwany Dniem Nauczyciela jest polskim świętem państwowym oświaty i szkolnictwa wyższego. Zostało ustanowione 27 kwietnia 1972 r. na mocy ustawy — Karta praw i obowiązków nauczyciela pod nazwą Dnia Nauczyciela, a następnie w 1982 r. przemianowane na Dzień Edukacji Narodowej. Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce. Komisja ta została powołana z inicjatywy króla polskiego Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 roku. Zgodnie z zapisami ustawy dzień ten jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych dla wszystkich pracowników oświaty: „W dniu rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, 14 października każdego roku, obchodzony będzie Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty i jest wolny od zajęć lekcyjnych.”

Oczywiście, z tego powodu jest to święto lubiane nie tylko przez nauczycieli, ale również, nie mniej, przez uczniów.

13 października również w Zespole Szkół odbyła się akademia z okazji święta wszystkich pedagogów

Tradycyjnie w ramach podziękowania nauczycielom za ich trud włożony w edukację i wychowanie uczniowie złożyli im podziękowania i życzenia oraz symboliczne kwiaty. Z tej okazji przygotowali również specjalne występy artystyczne. Pod kierunkiem nauczyciela przedmiotów zawodowych, mgr. inż. A. Balczerowskiej zaprezentowali wzruszający koncert życzeń z dedykacjami dla wszystkich uczących. Na dodatek każdy mógł podziwiać różne typy osobowości nauczyciela:anioła, luzaka, aktywisty, sceptyka, w których znalazł coś dla siebie. Ponadto refleksyjne wiersze przeplatane scenkami rodem z dobrej komedii. Odzwierciedleniem stosunków panujących w szkole była ponadczasowa scenka pochodząca z utworu W. Gombrowicza pt. "Ferdydurke", czyli lekcja j. polskiego prowadzona przez prof. Bladaczkę. Jej uniwersalizm polega na tym jak nauczyciel tłumaczy uczniom dlaczego poezja J. Słowackiego jest wyjątkowa i należy się nią zachwycać. Niestety, nie wszystkich zachwyca i jest to odwieczny problem wszystkich polonistów.

Więcej...

 

Ślubowanie klas pierwszych w Zespole Szkół

„Prawdę mówić!
Prawdą się kierować!
Prawdy żądać!
Prawdy dochodzić!
Uczyć się, aby umieć .” ( W. Witos)

Słowa te mogą być mottem dla wszystkich uczniów przyjętych w poczet naszej szkoły. 12 października bm. odbyła się uroczystość, która uświęciła ten dzień. Akademię zainaugurowała Dyrektor Szkoły, T. Biernat serdecznie witając „świeżych” żaków. Powagę sytuacji podkreśliła obecność pocztu sztandarowego.

Dyrekcja wprowadziła uczniów poprzez symboliczne mianowanie ołówkiem w stan uczniowski. Przedstawiciele poszczególnych klas składali słowa roty deklarując tym samym wywiązywanie się ze swoich obowiązków. Przybyli w nasze mury nowi technicy geodeci, hotelarze, logistycy, gastronomi oraz uczniowie mundurówki.

Więcej...

 

Technikum gastronomiczne prezentuje swoje umiejętności
na Konferencji Szkolnictwa Zawodowego pt:"Szanse I Wyzwania"

Galeria zdjęć

 

Obchody 76 Rocznicy zakończenia działań obronnych
Grupy Płk. Tadeusza Zieleniewskiego

….Umierali z ran w straszliwej męce,
padł niejeden, by nie powstać więcej,
biały krzyż pozostał nad mogiłą, po co chłopcy? Bo tak trzeba było!

Dnia 27 września br. w Momotach Górnych miało miejsce uczczenie 76 rocznicy zakończenia Działań Obronnych Grupy płk. Tadeusza Zieleniewskiego. Uczniowie Technikum Zawodowego i Liceum Ogólnokształcącego im.W. Witosa w Janowie Lubelskim przygotowali na tę uroczystość montaż słowno-muzyczny z elementami rekonstrukcji historycznej, pod kierunkiem mgr M.Pelczar, mgr A. Widz oraz mgr R. Szymańskiego przy mocnym wsparciu pani Dyrektor Zespołu Szkół mgr T. Biernat.

Nasza historia liczy ponad tysiąc lat. Polska w tym czasie przechodziła różne koleje losu. Okresy potęgi i wielkości, przeplatane były wojnami, niewolą i upadkiem. Poświęcenie i miłość do Ojczyzny, uczyniły nas narodem, który posyłał na śmierć swych najlepszych synów w imię wolności i niezależności Polski. Tragicznym wydarzeniem na kartach historii Polski zapisał się wrzesień 1939 roku. Rekonstrukcja historyczna przedstawiła zebranym dramatyczne okoliczności krwawych walk polskich żołnierzy otoczonych przez wrogie armie i zmuszonych do aktu kapitulacji. Ten dramat historyczny miał miejsce na naszych rodzimych ziemiach w okolicach Janowa, na terenie lasów janowskich i miejscowości Momoty.

Więcej...
Galeria zdjęć

 

„Zawsze lepiej być tu na ziemi i marzyć by być tam w powietrzu,
niż być tam i marzyć, żeby znaleźć się tutaj„

Z takimi marzeniami klasa I mundurowa Zespołu Szkół W. Witosa w Janowie Lubelskim udała się do Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych na

„III. Młodzieżowe Warsztaty Lotnicze – Dęblin 2015”

W warsztatach udział wzięło 19 szkół średnich (220 uczestników). Celem powyższego przedsięwzięcia była popularyzacja wśród młodzieży polskiego lotnictwa wojskowego, służby w NSR oraz studiów w WSOSP i innych uczelniach wojskowych.

Otwarcia „III. Młodzieżowych Warsztatów Lotniczych – Dęblin 2015” dokonał Prorektor ds. wojskowych płk pil. dr Marek Bylinka. W trakcie dwudniowego pobytu młodzież zapoznała się z bazą dydaktyczno-naukową Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych, warunkami rekrutacji na studia wojskowe i cywilne, uzyskała informacje o naborze i służbie w NSR a także o szkoleniu w AOSL i CAPTO.

W programie warsztatów znalazły się również spotkania z ciekawymi ludźmi związanymi z lotnictwem wojskowym, m.in. z pilotami z Zespołu Akrobacyjnego „Biało-Czerwone Iskry” : kpt. pil. Piotrem Berezińskim, kpt. pil. Przemysławem Ćwiklakiem oraz Wojciechem Romańczukiem, pilotem oblatywaczem z PZL Mielec. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się samoloty i śmigłowce, z którymi można było się zapoznać w hangarach znajdujących się przy płycie lotniska, a także w Muzeum Sił Powietrznych.

Wspólna kolacja oraz dyskoteka była czasem nawiązywania kontaktów oraz integracji uczestników Warsztatów Lotniczych.

Więcej...
Galeria zdjęć

 
 
 
  1 2 3 4 5 6
 
Copyright © Zespół Szkół w Janowie Lubelskim
Wykonanie i administracja: mgr inż. Michał Łukasz