KIERUNKI KSZTAŁCENIA

Technik hotelarstwa to zawód z przyszłością!

Patronat - Wyższa Szkoła Gastronomii i Hotelarstwa w Poznaniu.

Drogi ósmoklasisto! Cieszymy się, że zainteresowałeś się naszym zawodem.

Dlaczego hotelarz to zawód dla Ciebie?

Już odpowiadamy …

Każdy przedsiębiorczy młody człowiek może sam wziąć sprawy w swoje ręce i nawet w dobie kryzysu, wybrać zawód, który zapewni mu dobrą przyszłość. Według ekspertów, jedną z takich dziedzin mających przyszłość w Polsce jest właśnie hotelarstwo.

Jeżeli nie boisz się wyzwań, lubisz kontakty z ludźmi, chcesz dobrze posługiwać się językiem obcym, hotelarz to zawód dla Ciebie. Na tym kierunku można lepiej poznać samego siebie oraz zrozumieć innych ludzi. Dowiesz się, jak poprowadzić własny obiekt noclegowy oraz poznasz podstawy funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa.

W naszej szkole nauczysz się jak profesjonalnie wykonywać wszystkie czynności związane z fachową i kompleksową obsługą gościa hotelowego w recepcji. Poznasz specyfikę pracy służby pięter, służby parterowej oraz gastronomii hotelowej. Ponadto nauczysz się kreowania wizerunku nowoczesnego hotelu oraz doboru i planowania różnego rodzaju usług dodatkowych.

Uczniowie z technikum hotelarskiego uczą się przygotowywania i organizowania dużych imprez takich jak wesela, komunie, studniówki i inne przyjęcia okolicznościowe oraz zdobywają umiejętność obsługi gości, aranżacji i wystroju różnych form przyjęć. A dzieje się to dzięki łączeniu wiedzy teoretycznej z praktyczną nauka, która jest w szkole realizowana poprzez praktyki zawodowe odbywane w renomowanych hotelach na Lubelszczyźnie.

Uczeń po szkole hotelarskiej może znaleźć zatrudnienie w obiektach hotelarskich, ośrodkach wypoczynkowych, zakładach uzdrowiskowych, pensjonatach, zajazdach, schroniskach, kwaterach prywatnych.

Punktem docelowym dla każdego ucznia technikum jest zdanie egzaminu zawodowego.

Dotychczasowe wyniki egzaminu z kwalifikacji są dla nas powodem do dumy, ponieważ nasi uczniowie bardzo dobrze zdają powyższe egzaminy a ich wyniki są w granicach od 92% do 100% i są one wyższe niż średnia zdawalność w kraju i województwie lubelskim.

Po ukończeniu technikum w tym kierunku zdobędziesz:

  • tytuł technika hotelarstwa,
  • zawód cieszący się dużym zapotrzebowaniem na rynku pracy,
  • umiejętność porozumiewania się w dwóch językach obcych.

Odbędziesz:

  • praktyki zawodowe w renomowanych hotelach,
  • spotkania z przedsiębiorcami branżowymi umożliwiające podjęcie pracy zawodowej.

Będziesz miał możliwość:

  • wzięcia udziału w olimpiadach, stażach zawodowych oraz kursach i szkoleniach.

Zapewniamy:

  • zajęcia dydaktyczne z wykwalifikowaną kadrą,
  • profesjonalne przygotowanie do egzaminu zawodowego i maturalnego.

Zapraszamy i czekamy właśnie na Ciebie!!!

Copyright © Zespół Szkół w Janowie Lubelskim
Wykonanie i administracja: mgr inż. Michał Łukasz